Kadirli Murat Boz Konseri

Ne büyük lütuf. Her dert bitti en son sanatçı getirmek kaldı. Ben kendi adıma söylüyorum içinde gram hakkım varsa bu tür organizasyonlara hakkımı helal etmem. Ha adam bedava gelir, giriş ücretli olur, satılan bilet kadar kazancı olur o zaman yapabilirsiniz. Gerekirse kendi salon, stad veya artık elinde hangi alan varsa kullanmasında benim açımdan sakınca yok. Zaten boş durur böyle yerler. Ama sen tutup manevi bir günde böyle şakıdık şakıdık şarkı türkü söyletir, tepine tepine dans ettirirsen 7 mart’ta Kadirli’yi düşman işgalinden kurtaran dedelerinin ruhlarını sızlatırsın. Büyük yönetici, başkan, adam olmak zor iştir. Kim bilir kimler kimler fikir verdi de en son bu sanatçıda karar kılındı.

Bilemiyorum. Bir sanatçının, böyle bi,r sanatçının Kadirli’ye gelip konser vermesi nereden baksan 200 bin Türk Lirası civarındadır. Belki biraz az olabilir. Faturasını yayınlamadan bilemeyiz. Bu tür organizasyonların faturalarını zaten sayıştay olmasa görme şansımız yok. Seçimden önce her şey şeffaf olacak diyen aday adayları, kazandıktan sonra sır küpü, kapalı kutu. Bütçenin ve harcamaların sadece kurumsal sınıflandırmaya kadar olan kısmını koyacaklar ellerinden gelse. 200 bin lira. Çok para be. Sayın başkan sen büyük meblağlara imza attığın için belki sana çok az gelecektir. Ama gerçekten çok para be ağa. Böyle olmamalıydı senin vaatlerin. Buraya kadar gelmemeliydi. Bir sonraki aşama angeline jolie mi sayın başkan. Bu mu vatandaşa hizmet. Bu mu sosyal belediyecilik. Halk belediyeciliği bu mu? O ikiyüz bin lira KAdirli’de açlıktan ekmek alamayacak ailelerin kaç ay ekmeği olur hiç hesap ettin mi? Birebir götürüp teslim etmene de gerek yok. Almıyorlar diye ihtiyaç sahibi yok sanma. Her şey güllük gülistanlık olsa dahi bu harcama yapılamaz. Yapılmamalı. Etik değil.

Yönetici olmak gerçekten çok zor. Hayır imza atmak bir şeylere karar vermek basit. Çok basit. Yaptım oldu der kapatırsın konuyu. Denetim desen zaten cezası yok. Milyonları vuran yatmaz zaten. Veya usulsüz harcayanlara birşey olmaz. Olan 1 liralık çikolata çalana olur. 1 liralık çikolata çalmayı meşru göstermiyorum yanlış anlaşılmasın. Hak karşılığı en ağır cezasını çeksin. Ama o cezasını çekerken lütfedip milyonları ye kürküm ye diyenleri de bir zahmet ayıklayın temiz insanların dünyasından. Peki neden zor yönetici olmak. Hesabı zor. Bu dünyada iki muhasebe hesabı arasında kapatırsın sorun değil. 102 banka 630 giderler yaparsın biter. Ama usulsüz harcamanın, verdiğin haksız bir imar kararının vebali çok ağır olur. Veremezsin hesabını. İnanmıyorsan da insan olmanın, aklını mantığını kullanmanın sonucu olarak doğru düzgün işler yap. Bir idareci insanlık için, hayvan için, doğa için hangi güzelliği yaptı da alkış, dua ve takdir almadı. Kim sevmedi onu.

Yani kısaca özetlemek gerekirse ben bu sanatçının getirilmesi konusunu pek tasvip etmiyorum. Pek değil hiç tasvip etmiyorum. Bütün dertler bitti sorun sanatçı. Oldu canım. Yağmur yağınca çamur akan suyu çöz önce. Köprübaşı trafiğini çöz. Usulsüz verilen imar izinlerini çöz. Seçim zamanı verilen usulsüz sözleri çöz. Kaçak yapıları, insanları kaçak yapı yapmaya iten sebepleri çöz.

Bilemiyorum İsmet. Belki de ben yanılıyorumdur. İnsanlar böyle istiyordur.

Bir Cevap Yazın