99 Yıl

99 yıl önce. Mücadele, Vatan aşkı, Kahramanlık, İman ile savunulan vatan toprağının düşmanlardan alınması. Bugün kutluyoruz. Ama o günkü şevk, aşk, sevgi var mı tartışılır. O gün yaşamadık çünkü. Göremedik o duyguyu. Eskiler hani daha bir hevesle giderlerdi ya kurtuluş günlerine. Gittikçe bitiyor o his işte. Giderek belki de vatan aşkı azalıyor kim bilebilir. Ruhumuz kötüleşiyor belkide.

Görürdük farklı farklı illerden madalyalı kahraman gazilerimizi. Şimdi de zaman zaman denk gelse de harbe katılmış olan çok az artık. O duyguyu bilmek çok zor artık. Akif demiş ya. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın. Savaş bilmediğimiz için, savaşı görmediğimiz için belki kolay gelebilir. Zordur bence savaşmak. Hele hele her bir toprağı ayrı ayrı işgal edilmiş bir memlekette organize olup birleşmiş düşman kuvvetlerine karşı galip gelmek. Daha zordur mutlaka. O günde hain çoktu içimizde de dışımızda da. O gün de kahpece savaşıyordu düşmanlar. Bu günde aynı yapacaklardır. Belki hain planlarına kurban gitmeyelim diye dedi Akif.

Bugün 7 Mart. Kadirli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun, Kadirli’nin kurtuluşunun 99. yılı. Allahım bir daha düşman ayağı değdirmesin Kadirli’mize de Ülkemize de. fırsat vermesin düşmana. Ve Kutlu olsun Kurtuluşumuz.

This article was written by cuhadar

Leave a Reply